Wymiana firmware

Z KFC32 Wiki
(Przekierowano z Firmware)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Firmware 1.jpg
KFC32FTBv1.png

Do wymiany firmware używamy portu USB lub w przypadku wersji v1 tego samego kabelka co do konfiguracji PID’ów itp. czyli zwykły kabelek RS-TTL (5V). Aktualizacja firmware nie kasuje ustawień poprzedniego firmware chyba że na liście zmian wyraźnie to jest napisane. Zakładamy zworkę oznaczoną na powyższym obrazku jako BOOT i podłączamy zasilanie do płytki.

Jeśli masz podpięte urządzenie do portu UART (np. używasz bluetooth) musisz odpiąć je na czas programowania.

IMU powinno wejść w tryb programowania zatem nie będzie migała diodami tak jak zawsze na starcie. Następnie uruchamiamy aplikację „STM32 Flash Loader”, wybieramy odpowiedni port i klikamy „next”.

Aplikacja dostępna jest pod adresem: http://kfc32.direk.info/images/5/53/Stm32-stm8_flash_loader_demo.zip

Uwaga! Na poniższym obrazku widać ilość pamięci 64kb co jest prawdą dla małego kontrolera, dla wersji dużej powinno być 256kb.

W okienku "Download from file" wybieramy nasz plik hex i klikamy dalej aby zakończyć aktualizację. Następnie wyłączamy zasilanie, zdejmujemy zworkę i cieszymy się naszym IMU z nowym firmware. Poniżej jeżeli chcemy wyczyścić cała konfigurację to możemy zaznaczyć "Global erase" lub jeżlei chcemy ją zachować to "Erase necessary pages".

Uwaga! W przypadku problemów z wykrywaniem urządzenia proszę sprawdzić czy opcje na wyżej pokazanych ekranach są tak ustawione jak w przykładowych, a w szczególności pierwszy ekran dotyczący parametrów połączenia.

Firmware 6.jpg